En  Fr  Nl  De  Tr  

TransAnatolie Welcomes You to Turkey

 

 

 

 

TransAnatolie Tours

En  Fr  Nl  De  Tr  

 

 

 

Traverten

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

 

Teodora ] Roxana ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] Canakkale ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Z-Tuneli ] T-Nostalji ] Acemhöyük ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] 5 Uygarlik ] Ballica ] Saratli ] [ Traverten ] Sarissa ] Nemrut ] Puduhepa ] İpek Yolu ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra ] Amasra ] Fiyatlar ]

 

 

Up

 

TransAnatolie TA35T01

8 Günlük Thalasso-Termal ve Kültür Tatili

Pamukkale Traverten

€ TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi

 

 

Kültür-Thalasso-Termal Turu

 

 

Birinci gün: Çıkış noktası-İzmir-Selçuk ya da Kuşadası

İzmir’de ya da Selçuk-Kuşadası karşılama, zamanın uygunluğuna göre kent bilgilendirme turu: Lisimakos-İzmir Kalesine bakış, İzmir Körfezi, Kordon, Alsancak.

Açık büfe akşam yemeği ve geceleme 4* yıldız otelimizde. Kuşadası ya da Selçuk konaklama yeri.

 

2. gün: Efes-Piriene-Didim-Milet-Selçuk ya da Kuşadası

Açık büfe kahvaltıdan sonra İonya’nın Başkenti olarak da bilinen, Dünyanın 7 Harikasından birisini barındıran Efes’i ziyaret: Artemis Tapınağı, Agoralar, Stoa, Küretler Caddesi, Eskülap Sağlık Kapısı, Domisyen Meydanı, Memyus Anıtı, Trajan Çeşmesi, Hadrianus Tapınağı, Zengin Evleri fotoğrafı (istenilirse içi de extra ödemeli görülür), Saint Paulus’ün içinde vaaz verdiği Tiyatro, Selsüs Kitaplığı, Tuvaletler, Aşk Evi, Mermerli Cadde, Arkadian Caddesi, Meryem Ana Kilisesi, Roma Borsası, Antik Liman.

Daha sonra ünlü şehirci Hipodamüs’ün birbirini dik açıyla kesen caddeleriyle ve Athena Tapınağı’yla ünlü Piriene antik kentini geziyoruz.

Öğle yemeği Didim Tapınağı yanındaki Balık Restoranda.

 

Öğle yemeğinden sonra Dünyanın en büyük tapınağı Apollon Tapınağı’nı geziyoruz.

Bizi kapıda hastalara, gençlere, genç evlilere, imparatorlara, tacirlere rüyalarını gerçekleştiren reçeteleri yazan Pitia karşılıyor.

Bu tapınağın inşaatına m.ö. 4 yy da başlanmış ve tapınak m.s. 4 yy. da bitirilmiş.

Akşama doğru Pax Romana-Roma Barış’ı döneminin ünlü liman kenti Milet’i geziyoruz.

Faustina Hamamı içindeki Tanrı heykelleri bize tarihin sayfalarını anlatıyor, Persler’in kenti istila ettikleri limanı görüyoruz, bizi orada Batı Anadolu Arslanları karşılıyor. Perikles’in sevgilisi Aspasie bize orda Demokrasi dersleri, Thales de geometri dersleri veriyor.

Akşam yemeği ve konaklama Selçuk ya da Kuşadasındaki 4*-butik ya da 5* otelimizde.

 

3. gün: Efes-Afrodisiyas-Pamukkale

Kahvaltı sonrası günün erken ışıkları ile Afrodisiyas’ta fotoğraf çekmek istiyoruz.

Pamuk tarlaları, tütün tarlaları gündelikçilerle dolu. Venüs bizi Afrodisiyas’a çekiyor. Bergama Mimarlık Okulu öğretmenleri Romalılar’ın daveti üzerine Afrodisiyas’a geliyor ve mermere can veriyorlar, zaten geçmişte Yunanistan’daki Athena Tapınağını yapan Biryakis, Skopas, Fidyas da Afrodisiyas Mimarlık okulunda ders vermişlerdi.

Yeşile bezenmiş Afrodisiyas’ı ve Profesör Dr. Kenan Erim’in kalbini durduran Afrodit heykelinin bulunduğu Afrodisiyas Müzesini geziyoruz. Dünyanın en iyi korunmuş ve en büyük stadyumu bize Spartaküs filmini ve gladyatörleri anımsatıyor. Afrodit Tapınağı, Tetrapilon,Odeon,Tiberius Agorası, Tiyatro, yeşil içinde bizi büyülüyor. Hadrianus Hamamı Kaldaryum Tepidaryum Firijidaryum, solearyum, vestibül bölümleriyle Roma hamamları hakkında iyi bir örnek oluşturuyor, belki de Türk Hamamı köklerini Roma Hamamlarında buluyor.

Tipik bir kır restoranında Göçerlerde öğle yemeği. Öğleden sonra el sanatları kooperatiflerinin gezilmesi. Gün batımına doğru Pamukkaleyi geziyoruz. Akşam yemeği ve geceleme termal havuzlu-jakuzili butik otelimizde.

 

4-5-6 Günler: Pamukkale

Pamukkale Termal otelde yarım pansiyon konaklamalı termal kür

 

 

7nci gün: Pamukkale -Şirince-Meryem Ana-Kuşadası-Selçuk

Sabah kahvaltısından sonra Tralles görülüyor ve  Şirince’ye hareket. Şirince yörede Türk-Rum, Hiristiyan-Müslüman kültürünü en iyi sürdüren tipik evleriyle, hoşgörülü ve konuksever insanlarıyla, şarabı ile ünlü minik bir kasaba. Şirince’de serbest zaman, öğle yemeği kebablarıyla ünlü Selçuk Safran Restoran’da.

Öğleden sonra Meryem Ana Evi ziyareti, Selçuk ve Kuşadasında alışveriş, serbest zaman.

Geceleme ve akşam yemeği Selçuk ya da Kuşadasında 4*-butik ya da 5* otelimizde.

 

8. gün: Eve dönüş

Kahvaltı sonrası boş zaman, havaalanına gideceklerin hava alanına, otogara gideceklerin oto gara transferleri.

Transanatolie Tour’un birbaşka programında buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

 Fiyat

 

Fiyata dahil olan hizmetler

 • Hava alanı-otogar otel transferleri.
 • Tur süresi ulaşım; Mercedes 403-Intro-Safir ,WW. Mercedes Minibüs.
 • Selçuk veya Kuşadası’nda 4* Yarım Pansiyon konaklama. Pamukkale Termal Otel 3* kategoride yarım pansiyon konaklama.
 • 2-3-7. günler öğle yemekleri.
 • TÜRSAB Seyehat Güvencesi sigorta ve paketi.
 • 1-2-3-7-8. günler Kültür ve Turizm Bakanlığı kokartlı profesyonel turizm rehberi rehberlik hizmetleri.
 • 4-5-6. günler termal otellerde Transanatolie Tour refakati.
 • Termal Otel’de: termal havuz-açık havuz-jakuzi hizmeti.

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • İzmir Hava Alanı, ya da İzmir, Selçuk otogarına gelinceye kadar ulaşım.
 • 4ncü-5nci-6ncı günler öğle yemekleri.
 • Tur ve otellerde kalış süresi içkiler.
 • İsteğe bağlı turlar. 
 • Hava alanı vergileri.

 

Uyarılar

 • Sayısı 22 kişiyi aşan kapalı gruplarda 1 kişi ücretsiz,
 • Kültür Dernek üyeleri, öğretmen ve öğrenciler, engelliler ve onlara refakat edenler için indirim, bu konuda tura yazılırken lütfen bilgi alınız.

 

TransAnatolie Tour

Kültür Tur Sağlayıcısı ve Operatorü

info@transanatolie.com

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkey

Turquie

Türkei

Turkije

Türkiye

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

Teodora ] Roxana ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] Canakkale ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Z-Tuneli ] T-Nostalji ] Acemhöyük ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] 5 Uygarlik ] Ballica ] Saratli ] [ Traverten ] Sarissa ] Nemrut ] Puduhepa ] İpek Yolu ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra ] Amasra ] Fiyatlar ]

 

Mail to  info[at]transanatolie.com with questions or comments about this web site.

 

Copyright © 1997 TransAnatolie. All rights reserved.
Last modified: 2023-10-28
 
Explore the Worlds of Ancient Anatolia and Modern Turkey by TransAnatolie Tour: Ancient Anatolia Explorer, Asia Minor Explorer, Turkey Explorer; Cultural Tour Operator, Biblical Tour Operator, Turkish Destinations, Cultural Tours to Turkey, Biblical Tours to Turkey, Health and Cultural Tours to Turkey, Thermal, Thalasso Holidays in Turkey,  Archaeological Tours to Turkey, Historical Tours to Turkey, Cultural Heritage Tours to Turkey, Cultural Tours to Turkey, Hobby Eco and Nature Tours Holidays to Turkey,  Beach and Plateau Holidays in Tuirkey, Anatolian Civilizations, Ancient Cultural Museums in Turkey, Top Turkish Museums, Museums in Turkey, Anatolian Civilizations Museum, Istanbul Archeological Museum, Ephesus Museum, Mevlana Museum, Topkapi Museum, Museum of Topkapi Palace, Turkish Cities, Turkish Destinations, Ancient Cities in Turkey, Ancient Anatolian Cities, Turkey in Brief, Turkish Culture, Turks, Turkish Language, Turkish Philosophers....Circuits culturels en Turquie, Excurcions en Turquie, Vacances en Turquie, Circuits de Culture en Turquie, Circuits de Croyance en Turquie, Turquie, Villes Antiques en Turquie, Musees en Turquie, Empires Turcs, Revolution de Mustafa Kemal Ataturk, Turquie d'Ataturk, Culturele Tours in Turkije, Rondreizen in Turkije, Reizen naar Turkije, Culturele Rondreizen naar Turkije, Vakanties in Turkije, Groepsreizen naar Turkije, Turkije, Turkse  Geschiedenis, Geschiedenis van Turkije, Oude Steden in Turkije, Oude Beschavingen, Oude Anatolische Beschavingen, Turkse Steden, Turkse Musea, Musea in Turkije, Turkse Steden, Overzicht van Turkije, Turkije in het Kort, Turks, Turkse Taal, Turkse Gescheidenis, Osmaanse Rijk, Ottamaanse Rijk, Gezondheid Tours Vakanties in Turkije, Geloof Tours in Turkije, Culturele Tour Operator, Turkije Specialist