En  Fr  Nl  De  Tr  

TransAnatolie Welcomes You to Turkey

 

 

 

 

TransAnatolie Tours

En  Fr  Nl  De  Tr  

 

 

 

5 Uygarlik

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

 

Teodora ] Roxana ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] Canakkale ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Z-Tuneli ] T-Nostalji ] Acemhöyük ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] [ 5 Uygarlik ] Ballica ] Saratli ] Traverten ] Sarissa ] Nemrut ] Puduhepa ] İpek Yolu ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra ] Amasra ] Fiyatlar ]

 

 

Up

 
Transanatolie 06M09
3 Gun
Istanbul 5 Uygarligin Merkezi

€ TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi

 

5 Uygarlik

1.Gün
Cuma akşamı, gezi katılımcılarının tercihine göre Yataklı Tren, Kuşetli Tren ya da otobüslerle İstanbul’a hareket.
 
2. Gün
Cumartesi sabah trende ya da İstanbul otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra Eyüp Mahallesini ziyaret: Eyüp Camii, Eyüp Mozolesi, Eyüp İmparatorluk Mezarlığı, Pierre Loti Kahvesinden Haliç’i ve İstanbul’u seyir, Minyatür Parkı. Surlar-Edirnekapı, Mihrimah Sultan Camii, tarihi Roma Arenası-Hipodrom.
 
Sultan Ahmed Meydanında Türk Yunan mutfağı sunan Grupsaray Restoranda öğle yemeği. 
 
Öğleden sonra: Hipodrom, Sultan Ahmed –Mavi Camii, Ayasofya,Topkapı Sarayı, Fahri Korutürk- Çelik Gülersoy yalıları mahallesi, Kapalı Çarşıda serbest zaman, istenilirse garanti sertifikalarıyla, mal iade garantisiyle çalışan büyük ticari merkez ziyaretleri (Deri-Halı-Kuyum).

Topkapı Sarayı Le palais de Topkapı (Topkapı Sarayı)

Otele geliş, hoş geldiniz kokteyli, yerleşme, saat 20.00 ‘ye kadar 3* superior otelimizde dinlendikten sonra İstanbul By Night programı: Süleymaniye’den Haliç’e, Boğaza gece bakışı, tipik Süleymaniye Mahallesi, Işıklandırılmış halleriyle Sultan Ahmed-Ayasofya-Topkapı-Yeni Cami-Rüstem Paşa-Galata Köprüsü-Galata Kulesi-Pera Palas-Galatasaray-İstiklal Caddesi-Çiçek Pasajı-Dolmabahçe-Balık Pazarı.
 
 
Kumkapı’da yerel animasyonlu, yerel müzisyen katılımlı, Çigan müzikli, isteğe bağlı masada dansöz (yalnız dansöz için ekstra ödenir) Kumkapı Gecesi Yemeği. Menüde, mevsim salatası, Soğuk mezeler; acılı ezme, haydari, soslu hamsi, patates salata, kısır, patlıcan soslu, pilaki, balık salatası, **Ara sıcaklar; sigara böreği, midye tava, karides güveç, ***Ana yemek: Izgara Balık, Çupra veya Levrek, ****Mevsim meyvesi veya tatlı, ***** 2 bardak yerli içki,veya 2 adet meyve suyu dahil, veya 1 şişe bira dahil.
 
Geceleme 3* superior otelimizde.
 
3. Gün
Pazar sabahı kahvaltıdan sonra saat 09.00 da otelimizden hareket,Galata Köprüsü üzerinden Karaköy’e yaya geçiş, Orhan Veli’nin İstanbul’unu gözleri açık dinleme, balıkçılarıyla sohbet, 1 saatlik serbest zaman, saat 10.30 da özel olarak yalnız grubumuz için kiraladığımız turizm standartlarına uygunluğu TÜRSAB’ca belirlenmiş Boğaz gezisi sigortalı büyük teknemizle Eminönü-Rumeli Hisarı-İkinci Boğaz Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (Avrupa Yakası) Rumeli Hisarı- Anadolu Hisarı- Kuleli- Beylerbeyi- Üsküdar- Sarayburnu- Eminönü (Asya Yakası) güzergahlı Boğaz turu, şansınız varsa yunus balıkları sizi izleyerek size Boğazda gösteri yapabilirler. Yaklaşık iki sat süren Boğaz gezimizden sonra Asya’da Bostancıda Dörtler Et Restoran’ı bizi bekliyor, Anadolu Yakasının en ünlü restoranı olan Dörtlerde alacağımız menü: * Başlangıç olarak sıcak pide yanında tereyağ, cevizli Erzincan tulum peyniri, salata, patates püreli-pilav garnili döner kebap + patates püre – pilav garnili köfte + Antakya künefesi.
 
Öğleden sonra Bağdat Caddesinde- Üsküdar’da- Çamlıca Tepesinde boş zaman ve akşam yemeğinden sonra Ankara’ya dönüş. Akşam yemeği yolda da verilebilir.
 
Fiyat
Fiyata dahil olan hizmetler
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Tercüman Rehber kokartlı Rehber’in İstanbul içi Rehberlik hizmetleri, Transanatolie Tour refakati.
 • 3*superieur otel .
 • 2 Kahvaltı, 2 öğle yemeği, birincisi Kumkapı Deniz Restoranda olmak üzere 2 akşam yemeği, öğle yemeklerinde ve akşam yemeğinde içecekler dahil değil, Kumkapı akşam yemeğinde sınırlı içki ya da meşrubat.
 • Özel tekne ile Boğaz turu.
 • 403, intro 2000 araçlı 3 günlük lüx ulaşım, ya da Yataklı-kuşetli trenle ulaşım, otoparklar, otoyollar.
 • İstanbul By night programı ve özel Kumkapı gecesi ve limitli içkili akşam yemeği.
 • Seyahat sigortası.
Fiyata dahil olmayanlar
 • Müze-ve tarihi yapılar girişleri.
 • İsteğe bağlı rehber ve şoför zarfları
 • KDV.
Acemhoyuk
 
Sayfa Basi
Bilgi  € TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi
Rezervasyon
 
İSTANBULDA BEŞ UYGARLIK ÖYKÜSÜ
 
KOLONİ DÖNEMİ
İzmir doğumlu Homeros’un İlyada ve Odissa’da sözünü ettiği, Melih Cevdet Anday’ın Truva Önünde Atlar şiirine konu olan Truva Savaşından sonra Anadoluyu işgal eden Deniz Kavimlerinin çocukları Ege Bölgeli, İonyalı, Thales’in hemşehrileri Miletliler İzmir’i, Foça’yı , İtalya’da Olbea’yı, Fransa’da Marsilya’yı, Karadeniz’de Trabzon’u, Sinop’u, İstanbul Boğazında Kadıköy’ü ve Bizas’ı M.Ö 6 yüzyıllarda kurarlar.
 
Bizas ismi kurucudan gelir.Halk, önce balıkçılıkla, Boğazdan geçen gemilere ödettikleri geçiş parasıyla geçinir, Bizas sözcüğü zamanla Bizans’a dönüşür ve Fransızca’da zenginliği, görkemi ifade eden " C’est Bzance " deyimini oluşturur ..
 
ROMA DÖNEMİ
Septim Severus ve oğlu Karakalla’nın İstanbul’u 2.yy.da işgali ile Kent’te Yunan koloni dönemi biter. Roma dönemi başlar. İstanbul’a Konstantinapolis adını veren, hristiyanlığı 317 yılında yayımladığı Milano bildirisi ile özgür kılan ve Romalıların resmi dini yapan Büyük Konstantin döneminde kent en parlak dönemini yaşar, Konstantinapolis Roma İmparatorluğunun başkenti olur, nüfusu 300.000.aşar.
 
BİZANS DÖNEMİ
395’lerde Roma İmparatorluğunun Doğu ve Batı olarak ikiye bölünmesiyle Konstantinapolis Doğu Roma’nın başkenti olarak kalır, ancak; Doğu Romalılar kendilerini Bizans İmparatorluğu olarak adlandırmayı yeğlerler. Bizans İmparatorluğu Constantinople’un tarihinde üçüncü uygarlık dönemini oluşturur. Bu dönemde önemli olaylar arasında Büyük Jüstinyen’in eşi İmparatoriçe, eski sokaklar prensesi Teodora’nın iktidarları, 3ncü Ayasofya’yı yaptırışları, Roma Hukuku’nun temelini oluşturan sosyal sınıfları kaynaştırmayı amaçlayan Jüstinyen Medeni Yasası’nın hazırlanışı, hristiyanlığı ve kutsal yerleri Müslümanların elinden kurtarmak amacıyla hareket edipte sonunda bir soyguncu çetesine dönüşen  Ayasofya’yı bile yağmalamaktan geri kalmayan Haçlıların Konstantinopolis’i işgalleri, "Vatikan’daki kardinallerin şapkalarını görmektense Osmanlı Sultanlarının kaftanlarını görmeyi yeğleriz" diyen Bizanslıların Osmanlılara teslim oluşları, Paleologlar Sülalesinin aydınları ve sanatçıları 12.yy.dan itibaren koruma altına alışları, Constantinapolis’i terk ederek Trabzon ve İznik krallıklarını kurmaları, elbette İstanbul’un Osmanlılar tarafından fethi.
 
OSMANLI DÖNEMİ
Kent İstanbul adını alıyor,"merkez-şehir" anlamına geliyor, islambol olarak da adlandırılıyor. Doğu –batı arasında, deniz ve ipek yollarının kesiştiği, farklı dinlerin, farklı kültürlerin bir kenti olmaya Osmanlılar döneminde başlıyor İstanbul.Devşirme Okulu, Yeniçeriler köken farkı gözetmeden tüm Osmanlı çocuklarına kapılarını açıyor, aralarından ünlü devlet adamları yetişiyor. Mimar Sinan gibi çağlara damgasını vuran sanatçıları, Topkapı- Dolmabahçe Sarayları, Süleymaniye, Sultan Ahmet Camileri, çeşmeleri, İspanyadan Reconquista döneminde Kastilya’lı İzabel ve İmparator Frederik tarafından kovulan Yahudilere " Doğunun Büyük Sultanı " tarafından İstanbul kapılarının açılması dördüncü uygarlığın hem bir estetik hem de bir hoşgörü uygarlığı oluşu savlarını da güçlendiriyor.
 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DÖNEMİ
Beşinci dönem İstanbul’u megapol dünya projeleri ile kuşatıyor. İstanbul yeniden bir ticaret turizm ve sanayi merkezi oluyor.
 
Sayfa Basi

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkey

Turquie

Türkei

Turkije

Türkiye

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

Teodora ] Roxana ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] Canakkale ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Z-Tuneli ] T-Nostalji ] Acemhöyük ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] [ 5 Uygarlik ] Ballica ] Saratli ] Traverten ] Sarissa ] Nemrut ] Puduhepa ] İpek Yolu ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra ] Amasra ] Fiyatlar ]

 

Mail to  info[at]transanatolie.com with questions or comments about this web site.

 

Copyright © 1997 TransAnatolie. All rights reserved.
Last modified: 2023-10-28
 
Explore the Worlds of Ancient Anatolia and Modern Turkey by TransAnatolie Tour: Ancient Anatolia Explorer, Asia Minor Explorer, Turkey Explorer; Cultural Tour Operator, Biblical Tour Operator, Turkish Destinations, Cultural Tours to Turkey, Biblical Tours to Turkey, Health and Cultural Tours to Turkey, Thermal, Thalasso Holidays in Turkey,  Archaeological Tours to Turkey, Historical Tours to Turkey, Cultural Heritage Tours to Turkey, Cultural Tours to Turkey, Hobby Eco and Nature Tours Holidays to Turkey,  Beach and Plateau Holidays in Tuirkey, Anatolian Civilizations, Ancient Cultural Museums in Turkey, Top Turkish Museums, Museums in Turkey, Anatolian Civilizations Museum, Istanbul Archeological Museum, Ephesus Museum, Mevlana Museum, Topkapi Museum, Museum of Topkapi Palace, Turkish Cities, Turkish Destinations, Ancient Cities in Turkey, Ancient Anatolian Cities, Turkey in Brief, Turkish Culture, Turks, Turkish Language, Turkish Philosophers....Circuits culturels en Turquie, Excurcions en Turquie, Vacances en Turquie, Circuits de Culture en Turquie, Circuits de Croyance en Turquie, Turquie, Villes Antiques en Turquie, Musees en Turquie, Empires Turcs, Revolution de Mustafa Kemal Ataturk, Turquie d'Ataturk, Culturele Tours in Turkije, Rondreizen in Turkije, Reizen naar Turkije, Culturele Rondreizen naar Turkije, Vakanties in Turkije, Groepsreizen naar Turkije, Turkije, Turkse  Geschiedenis, Geschiedenis van Turkije, Oude Steden in Turkije, Oude Beschavingen, Oude Anatolische Beschavingen, Turkse Steden, Turkse Musea, Musea in Turkije, Turkse Steden, Overzicht van Turkije, Turkije in het Kort, Turks, Turkse Taal, Turkse Gescheidenis, Osmaanse Rijk, Ottamaanse Rijk, Gezondheid Tours Vakanties in Turkije, Geloof Tours in Turkije, Culturele Tour Operator, Turkije Specialist