En  Fr  Nl  De  Tr  

TransAnatolie Welcomes You to Turkey

 

 

 

 

TransAnatolie Tours

En  Fr  Nl  De  Tr  

 

 

 

Canakkale

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

 

Teodora ] Roxana ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] [ Canakkale ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Z-Tuneli ] T-Nostalji ] Acemhöyük ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] 5 Uygarlik ] Ballica ] Saratli ] Traverten ] Sarissa ] Nemrut ] Puduhepa ] İpek Yolu ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra ] Amasra ] Fiyatlar ]

 

 

Up

 
 

canakkale_sehitligi.jpg (23504 bytes)TransAnatolie Gelibolu TA06M24

5 Günlük Kültür Turu

€ TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi

 

Çanakkale-Truva- Assos–Behramkale

Zeus Altari-Tahta Kuslar-İda-Ayvalik

Bergama-Karacabey Harası -

Manyas Kus Cenneti- Bursa-Ankara

 

 

 

Program

 

1nci gün: Ankara-Çanakkale

Ankara’dan 22.30 da Bahçelievler Buz Pateni önünden özel tur otobüsümüzle hareket.

 

2nci gün: Çanakkale – Eceabat-Gelibolu Yarımadası

Sabah kahvaltısı 4* Tusan Otelimizde ya da aynı kategorideki otelimizde açık büfe. Kahvaltı ve dinlenme sonu Çanakkale Boğazının geçilmesi, Eceabat -Gelibolu yönünde Kemal yeri Atatürk Karargah Müze Evi ziyareti, Conkbayır Mehmetcik Anıtı, Arıburnu, Anzak Koyu, Zığındere Şehit Nuri Yamut Anıtı.

 

Alçı tepe’de  öğle yemeği. Settülbahir Yahya Çavuş Anıtı, Ertuğrul Koyu, Meçhul Asker Anıtı, Morto Koyu, Kirazlı Dere ve Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale’ye dönüş ve dinlenme.

Geceleme ve akşam yemeği  4*-butik ya da 5* otelimizde.

 

3ncü gün: Çanakkale- Assos-Tahtakuslar-Ayvalik-Cunda

Sabah kahvaltısından sonra, Çanakkale Deniz Müzesi, Nusret Mayın Gemisi, Arkeoloji Müzesi, İzmirli Homeros’un İhyada ve Odisesi’ne , Melih Cevdet Aday’ın “ Truva Önünde Atlar “ Şiirine konu olan Hektor ve Paris’in memleketi Güzel Helenanın gönlüyle geldiği Şiliman Hazineli Truva ziyareti. Öğle yemeği Truva’da Mustafa’nın yerinde ya da Tusan Motelde.

 

 

Öğleden sonra Assos-Behramkale Athena Tapınağı, İda–Kaz Dağı eteklerinde Zeus Sunağından ve Ada tepe Köyünden zeytinyağı ve zeytin çiçeği kokulu, oksijen çadırı Küçük kuyu’ya bakış. Zeytinyağı fabrikası ve Tahtakuslar Etnografya Müzesinin gezilmesi yol ve zamana bağlı. Gün batımı, akşam yemeği, geceleme Cunda Adalı Ayvalık’ta Kalif Otelde 3*superieur.

 

4ncü gün: Ayvalik- Bergama- Manyas Kus Cenneti- Karacabey- Bursa (İnegöl)

Sabah kahvaltısından sonra Dünyanın ilk tıp merkezlerinden olan, her yıl Dünya Sağlık Kolokyumunun yapıldığı, doktorların ve eczacıların ilk prensiplerini, Hipokrat yeminini barındıran ünlü Pergamon Kütüphaneli, psikolojik danışma ve tedavi merkezli Asklepiosun memleketi Bergama ya hareket. Asklepion’un,Bergama Müzesinin, Dünyanın İlk 7 Kilisesinden birisi olan Kızıl Avlu’nun, Akropol’ün, zenginlikleri Berlin Müzesine taşınan Zeus Tapınağının, Trajan ve Athena Tapınaklarının, Agora’nın, Bergama el Sanatları merkezlerinin gezilmesi. Büyük İskender’in Hazinesi ile kurulan ve parşömeni icat ederek insanlık kültür tarihine ve insanlığımızın aydınlanmasına, eğitimin sosyalleşmesine önemli katkılarda bulanan baraj manzaralı, dilek kuyulu, altın madenli Bergama gezildikten sonra Meydan Restoranda yöresel açık büfe öğle yemeği .

 

Öğleden sonra Kömür madenli Soma, Öğretmen Okul’lu Savaştepe yoluyla Karacabey Harasında fotoğraf molası, Manyas Kuş Cenneti, Ulu abat Çayı ve Gölü. Akşam yemeği ve geceleme Bursa yada İnegöl deki termal-kaplıca otelimizde.

 

Bursa, D. Osseman   Bursa Ulu Camii, D. Osseman

 

5nci gün: Bursa - Ankara

Sabah kahvaltısından sonra, tarihle günümüzü en iyi kucaklayan, Osmanlıların ilk Başkenti Bursa’yı ziyaret: Muradiye Mahallesi; 2.Murad, Şehzade Mustafa, Cem Sultan türbeleri, Muradiye Camii, Orhan Gazi, Osman Gazi, Ulu Cami, Koza Han, Kapalı Çarşı,Yeşil Türbe, Yeşil Camii, Yeşil Çarşı.

 

Bursa Shezade Mustafa Tomb Bursa Ulu Camii, D. Osseman

 

Öğle yemeği çocukların da eğlendiği, yeşile özlemin giderildiği Bursa Kültür Parkta; Selçuk ya da Yusuf Restoranda; Yöresel Bursa mutfağı. Öğleden sonra Ankara’ya nostaljik dönüş, akşam yemeği yolda.

 

Bursa Osman Turbesi (grave), D. Osseman Bursa Orhan Gazi mausoleum, D. Osseman Bursa Silk (Koza) Han, D. Osseman

 

Akşam saatlerinde Ankara’dayız.

Bir başka Transanatolie Tur seçeneğinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

 

Fiyatlar

 

Fiyata dahil hizmetler

 • 5 Gün 3 Gece Çanakkale-Ayvalık-Bursa ya da İnegöl tam pansiyon (toplam 4 kahvaltı, 4 akşam yemeği, 4 öğle yemeği).
 • Son gün akşam yemeği dahil.
 • Tur süresi özel tur otobüsü: Mercedes Wito-Sprinter, WW.Wolt-Mercedes 403/Intro/Mitsubishi-Safir-Isizu Turquoise
 • Özel restoranlarda ve otellerde 4kahvaltı, 4 akşam yemeği ve 4 öğle Yemeği
 • Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı Profesyonel Turizm Rehberi hizmeti
 • TÜRSAB seyahat güvence paketi ve sigorta.

 

Fiyata dahil olmayanlar

 • Programda yer alan ziyaret mekanlarının giriş ücretleri
 • Otel ve restoranlardaki içecekler.
 • İsteğe ve memnuniyete bağlı bahşişler.
 • KDV

 

Uyarı

Sayısı 22 kişiyi aşan kapalı gruplarda 1 kişi ücretsiz, Kültür Dernekleri üyeleri, öğretmen ve öğrenciler, engelliler ve onlara refakat edenler için indirim, bu konuda tura yazılırken lütfen bilgi alınız (info@transanatolie.com)

 

Mehmetçiğe Saygı Anıtı  

 

TransAnatolie Tour

Kültür Gezileri Operatorü

info@transanatolie.com

 

 

Minimum 10 kişi ile hareket.

Tüm yasal haklar Transanatolie Tur’a aittir, seyahat acenta hakkı saklıdır.

 

Sayfa Basi| Bilgi| € TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi
Rezervasyon
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkey

Turquie

Türkei

Turkije

Türkiye

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

Teodora ] Roxana ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] [ Canakkale ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Z-Tuneli ] T-Nostalji ] Acemhöyük ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] 5 Uygarlik ] Ballica ] Saratli ] Traverten ] Sarissa ] Nemrut ] Puduhepa ] İpek Yolu ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra ] Amasra ] Fiyatlar ]

 

Mail to  info[at]transanatolie.com with questions or comments about this web site.

 

Copyright © 1997 TransAnatolie. All rights reserved.
Last modified: 2023-10-28
 
Explore the Worlds of Ancient Anatolia and Modern Turkey by TransAnatolie Tour: Ancient Anatolia Explorer, Asia Minor Explorer, Turkey Explorer; Cultural Tour Operator, Biblical Tour Operator, Turkish Destinations, Cultural Tours to Turkey, Biblical Tours to Turkey, Health and Cultural Tours to Turkey, Thermal, Thalasso Holidays in Turkey,  Archaeological Tours to Turkey, Historical Tours to Turkey, Cultural Heritage Tours to Turkey, Cultural Tours to Turkey, Hobby Eco and Nature Tours Holidays to Turkey,  Beach and Plateau Holidays in Tuirkey, Anatolian Civilizations, Ancient Cultural Museums in Turkey, Top Turkish Museums, Museums in Turkey, Anatolian Civilizations Museum, Istanbul Archeological Museum, Ephesus Museum, Mevlana Museum, Topkapi Museum, Museum of Topkapi Palace, Turkish Cities, Turkish Destinations, Ancient Cities in Turkey, Ancient Anatolian Cities, Turkey in Brief, Turkish Culture, Turks, Turkish Language, Turkish Philosophers....Circuits culturels en Turquie, Excurcions en Turquie, Vacances en Turquie, Circuits de Culture en Turquie, Circuits de Croyance en Turquie, Turquie, Villes Antiques en Turquie, Musees en Turquie, Empires Turcs, Revolution de Mustafa Kemal Ataturk, Turquie d'Ataturk, Culturele Tours in Turkije, Rondreizen in Turkije, Reizen naar Turkije, Culturele Rondreizen naar Turkije, Vakanties in Turkije, Groepsreizen naar Turkije, Turkije, Turkse  Geschiedenis, Geschiedenis van Turkije, Oude Steden in Turkije, Oude Beschavingen, Oude Anatolische Beschavingen, Turkse Steden, Turkse Musea, Musea in Turkije, Turkse Steden, Overzicht van Turkije, Turkije in het Kort, Turks, Turkse Taal, Turkse Gescheidenis, Osmaanse Rijk, Ottamaanse Rijk, Gezondheid Tours Vakanties in Turkije, Geloof Tours in Turkije, Culturele Tour Operator, Turkije Specialist