En  Fr  Nl  De  Tr  

TransAnatolie Welcomes You  to Turkey

 

 

 

 

TransAnatolie Tours

En  Fr  Nl  De  Tr  

 

 

 

Sarissa

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

 

Teodora ] Roxana ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] Canakkale ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Z-Tuneli ] T-Nostalji ] Acemhöyük ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] 5 Uygarlik ] Ballica ] Saratli ] Traverten ] [ Sarissa ] Nemrut ] Puduhepa ] İpek Yolu ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra ] Amasra ] Fiyatlar ]

 

 

Up

 

TransAnatolie Sarissa TA06M17

Kültür Gezisi: Hattuşaş, Alacahöyük, Amasya, Zile, Ballıca, Tokat, Sivas, Sarissa, Yozgat

4 Gün

€ TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi

 

 

1. Gün: Ankara-Hattuşaş-Alacahöyük-Amasya

Sabah saat 07’de (Buz Pateni) Amazonlar kenti Amasya’ya hareket. Kızılırmak Vadisini seyir ve Hititlerin Başkenti Hattuşaş’a varış..

Hattuşaş’ta Hitit Panteonu olarak anılan bin tanrılı Yazılıkaya’da Hitit Uygarlığının simgesi hoşgörü felsefesinin dayandığı Teşup-Hepata Kültü. tanrı ve tanrıçalar kültü ile tanışma.

Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzemizde sergilenen çivi yazılı Hitit tabletlerinin bulunduğu Hattuşaş-Boğazkale :nin gezilmesi : Arslanlı Kapı, Yer Kapı, Kral Kapısı,Aşağı Seyir, Yukarı Seyir,Nişan Tepe,şippuliuma Hiyoroglif Yazıtları, Büyük Tapınak, tapınaklar, Büyük Saray, saraylar, Marco-Polo Köprüsü.

Yüksek Hitit plato rüzgarlarında kurutulmuş otlarla hazırlanan özel Hitit yemeğinden sonra Amasya’ya hareket, yolda zenginliklerini Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzemizde de görebileceğimiz Alacahöyük Hitit  kral mezarlarının gezilmesi.

Öğleden sonra ünlü coğrafyacı Strabon’un doğum yeri Osmanlı Sultanlarının valilik yaptıkları Amazonların Kenti Amasya’ya varış, kısa bir kent turu,Yeşilırmak boyunca özgün Amasya evlerinin fotoğrafı ve otelimize yerleşme.

Akşam yemeği  ve geceleme  Amasya yöresi butik ya da  termal otelimizde.

 

2. Gün: Amasya- Tokat

Otelimizdeki kahvaltı sonrası, Amasya Arkeoloji-Mumyalar Müzesini geziyoruz. Yeşilirmak boyundaki yalı tipi Amasya evlerinden etnografya müzesine dönüştürülmüş Hazeranlar Konağı, Bimarhane-Sağlık Merkezi,2nci Bayazıt Camii, Torumtay Türbesi, Burmalı Minare Cami, Gök Medrese, Büyük Ağa Medresesi, Harşena Kalesi, Kral Mezarları, Ferhat-Şirin su kemerleri gezisi.

Yeşilırmak Vadisi boyunca fotoğraf molaları. Öğle yemeğimiz Amasya’da.

Öğleden sonra Roma İmparatoru Julius Sezar’ın “ Geldim Gördüm Yendim dediği yer olan özgün Zile’yi geziyoruz.

Ballıca Mağarası  Pazar İlçesine 8 km, astıma da iyi gelen Ballıca Mağarası bir doğa harikası, o yörenin tereyağlı, çökelekli gözlemeleri nefis.

Geceleme ve akşam yemeği Tokat’ da 4*-butik otelimizde.

 

3.Gün: Tokat-Sivas

Otelimizdeki kahvaltıdan sonra el yazmalarıyla ünlü Beylikler döneminin ve Osmanlı döneminin önemli Kenti Tokat gezisi.

Tokat Gök Medrese-Müze, Ali Paşa Hamam Sokağındaki  Madımaklar Evi, Latifoğlu Konağı, Vakıf Ev Hatuniye Külliyesi, Ebu Kasım Türbesi, Taşhan, Saat Kulesi, Taşhan-Kervansaray Tokat’da göreceğimiz kültürel zenginliklerimiz arasında.

Öğle yemeği özgün Tokat mutfağından seçiliyor.

Öğleden sonraki  Sivas gezimizde aşağıda sıralanan tarihi yapıların en önemlilerini vaktimizin elverdiği ölçüde görüyoruz.

 

Gün ikindi akşam olur

Gör ki başa neler gelir

Veysel gider adı kalşır

Dostlar beni hatırlasın

Aşık Veysel

 

Müzeler: Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Aşık Veysel Müzesi.

Camiler: Sivas Ulu Camii, Sivas Ulu Camii Darüşşifası.

Kervansaraylar: Alacahan, Subaşıhan, Taşhan,.

Medreseler: Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Şifaiye Medrese, Buriciye Medrese.

Konaklar: İnönü Konağı, Mihralibey, Akaylar, Susamışlar, Abdi Ağa, Osman Ağa Konakları.

Türbeler: İncili Hanım, Aziz Vlas, Ahi Emir Ahmet,Güdük Minare, Şems Şinasi, Abdülvahip

 

Konaklama ve akşam yemeği Sivas’ta 4* otelimizde.

Akşam isteyen Meydan Hamamı ya da Mehmet Ali Hamam’inda dinlenebilir.

 

4. Gün: Sivas- Sarissa-Yozgat-Ankara

Otelimizdeki kahvaltı sonrası Sivas’ın ilk kuruluşunu anımsatan Altınyayla İlçesi Başören Köyünde bulunan ve kuşaklı örenyeri olarak bulunan Sarissa’ya hareket ediyoruz. Dünyanın ilk yazılı antlaşması Kadeş Hititlerle Mısırlılar arasında imzalandığı zaman üzerine yemin edilen Fırtına Tanrısı Sarissalı idi. Sarissa bir bakıma Hattuşaş’ın sayfiye yeri olarak kullanılıyordu. Hitit tanrıları Sarissa Suppitassu Gölüne yıkanmaya geliyorlardı (Sarissa).

1650 m. Yükseklikte bulunan Sarissa’da 1950 adımlık su kalıntıları var. Prof. Dr. Andreas Müller Karpe ve ekibi kazı çalışmalarını yürütüyor.

Sarissa Şehrinin içme ve kullanım suyunu sağlayan ve Büyük İmparatorluk döneminde M.Ö. 1500-1400 yapılmış olan Suppjtassu Gölü şehrin yaklaşık 2 km güneyinde Kulmaç Dağları eteğinde bulunuyor.

Öğle yemeği yolda, ya da Yozgat Çamlıkta.

Öğleden sonra Yozgat saat Kulesi, Çapanoğlu Camii görülüyor.

Akşam Ankara’da evlerimizdeyiz.

Bir başka Transanatolie Tour seçeneğinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Fiyat

 

Fiyata dahil olan hizmetler:          

  • Özel konforlu tur otobüsü ile yolculuk (Mercedes Sprinter, WW.Wolt, 403 Mercedes- Intro 2000)
  • Yolculuk sırasında ikramlar.
  • Otelde yarım pansiyon konaklama. (oda, kahvaltı, akşam yemeği)
  • Yöresel mutfakların ön planda tutulduğu öğle yemekleri.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı kokartlı Profesyonel Rehberlik ve Transanatolie hizmetleri.
  • TÜRSAB seyahat sigortası ve paketi.

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler

  • Otellerdeki, Restoranlardaki  içecekler.
  • Müze girişleri.
  • KDV

 

Uyarı

Sayısı 22 kişiyi aşan kapalı gruplarda 1 kişi ücretsiz, Kültür Dernekleri üyeleri, öğretmen ve öğrenciler, engelliler ve onlara refakat edenler için indirim, bu konuda tura yazılırken lütfen bilgi alınız (info@transanatolie.com)

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkey

Turquie

Türkei

Turkije

Türkiye

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

Teodora ] Roxana ] Abant ] Amasya ] Beypazari ] Canakkale ] Ihlara ] Sagalassos ] Tuz Golu ] 3 inci ] Zirve ] Z-Tuneli ] T-Nostalji ] Acemhöyük ] Mevlana ] Ilgaz ] Homeros ] 5 Uygarlik ] Ballica ] Saratli ] Traverten ] [ Sarissa ] Nemrut ] Puduhepa ] İpek Yolu ] Birgi-Priene ] Iznik ] Alişar ] Tyana ] Ankyra ] Amasra ] Fiyatlar ]

 

Mail to  info[at]transanatolie.com with questions or comments about this web site.

 

Copyright © 1997 TransAnatolie. All rights reserved.
Last modified: 2023-10-28
 
Explore the Worlds of Ancient Anatolia and Modern Turkey by TransAnatolie Tour: Ancient Anatolia Explorer, Asia Minor Explorer, Turkey Explorer; Cultural Tour Operator, Biblical Tour Operator, Turkish Destinations, Cultural Tours to Turkey, Biblical Tours to Turkey, Health and Cultural Tours to Turkey, Thermal, Thalasso Holidays in Turkey,  Archaeological Tours to Turkey, Historical Tours to Turkey, Cultural Heritage Tours to Turkey, Cultural Tours to Turkey, Hobby Eco and Nature Tours Holidays to Turkey,  Beach and Plateau Holidays in Tuirkey, Anatolian Civilizations, Ancient Cultural Museums in Turkey, Top Turkish Museums, Museums in Turkey, Anatolian Civilizations Museum, Istanbul Archeological Museum, Ephesus Museum, Mevlana Museum, Topkapi Museum, Museum of Topkapi Palace, Turkish Cities, Turkish Destinations, Ancient Cities in Turkey, Ancient Anatolian Cities, Turkey in Brief, Turkish Culture, Turks, Turkish Language, Turkish Philosophers....Circuits culturels en Turquie, Excurcions en Turquie, Vacances en Turquie, Circuits de Culture en Turquie, Circuits de Croyance en Turquie, Turquie, Villes Antiques en Turquie, Musees en Turquie, Empires Turcs, Revolution de Mustafa Kemal Ataturk, Turquie d'Ataturk, Culturele Tours in Turkije, Rondreizen in Turkije, Reizen naar Turkije, Culturele Rondreizen naar Turkije, Vakanties in Turkije, Groepsreizen naar Turkije, Turkije, Turkse  Geschiedenis, Geschiedenis van Turkije, Oude Steden in Turkije, Oude Beschavingen, Oude Anatolische Beschavingen, Turkse Steden, Turkse Musea, Musea in Turkije, Turkse Steden, Overzicht van Turkije, Turkije in het Kort, Turks, Turkse Taal, Turkse Gescheidenis, Osmaanse Rijk, Ottamaanse Rijk, Gezondheid Tours Vakanties in Turkije, Geloof Tours in Turkije, Culturele Tour Operator, Turkije Specialist