Türkiye ve Dünya Gerçekleri

TransAnatolie Welcomes You to Turkey

 

Katliamlar


 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

 

 

Toplum ] Tarih ] Amerika Soykırımlar ] [ Katliamlar ] Yüzler ] TR-ABD ] Obama Efsanesi ] Bob Dylan ] Hadım Edilen Millet ] ABD’nin Hedefi ]

 

 

Up
Irak
Suriye
Kore
Hiroşima
Nagasaki

ABD Katliamları

250 yıllık tarihi yüzkarası olaylarla dolu olan (ABD'nin) Amerika’nın rezillikleri saymakla bitmez.
Kızılderilileri soykırımla yok ettiler.
Meksika’nın topraklarını gasp ettiler.
İç savaşta birbirlerini yediler.
1945 yılında Japonya’ya iki atom bombası atarak yüz binlerce masum sivili öldürüp dünya tarihinin en büyük vahşetini yaptılar.
Vietnam’ı kana buladılar.
Afrika’da birçok ülkeye baskınlar yapıp asker-sivil demeden herkesi katlettiler.
Şimdi, haksız yere işgal ettikleri Afganistan ve Irak’ta cellatlık yapmakla meşguller!

ABD dünya Polisi olarak kendini gösteriyor ve halen ABD'ye destek verenler var ....Sizce neden ABD'ye karsi ne Avrupa'dan ne de kendi ülkemizden dogru dürüst tepki gelmiyor. Irani Terörist ilan eden ABD'nin son 50 yıllık siciline bakalim isterseniz .....

 

   

ABD sicili için bazı gerçekler... Ve sonra, bazı "diğer" gerçekler.

 • ABD'nin 6 Ağustos 1945 tarihinde Hiroşima'ya attığı atom bombası 140 binden fazla kişinin hemen veya birkaç ay içinde ölümüne yol açmıştı.
  ABD, Hiroşima'dan üç gün sonra 9 Ağustos 1945'te de Nagazaki'ye bomba atmış, burada da 80 bin kişiyi katletmişti.
   
 • 1950... Milliyetçilik programı izleyen Arbenz, Guatemala Başkanı seçildi. Arbenz, o zamanki Amerikan Dışişleri Bakanı John Foster Dulles ve kardeşi CIA Başkanı Allen Dulles’ın büyük miktarda kişisel yatırım yapmış oldukları United Fruit Company’yi millileştirmişti. Bunun üzerine CIA, Nikaragua diktatörü Somoza’nın desteği ile Arbenz’i devirtti. Yerine Guatemala Silahlı Kuvvetler Başkanı Castillo Armas’ı geçirdi. 200 bin sivil Guatemalalı öldürüldü.
  Amerikan şirketlerinin millileştirilmesine son verildi.
 • 1953... ABD, Moskova yanlısı İran Başbakanı Musaddık’ı darbeyle devirdi.
  Yerine Şah Rıza Pehlevi’yi getirdi. Böylece Şah, ABD’yi de arkasına alarak, İran’ın tek yetkilisi oldu. 1 yıl sonra İran topraklarındaki petroller için İngiliz, Fransız ve Amerikan şirketleriyle anlaşma yaparak ABD’ye borcunu ödedi.

   

   

 • 1963... Güney Vietnam Başkanı Diem öldürüldü. ABD’nin, Vietnam Savaşı boyunca 4 milyon sivil hayatını kaybetti.
  • Hatırlanacağı gibi, Vietnam Savaşı sırasında vuku bulan My Lai katliamında, Mart 1968’de, Amerikan askerleri, My Lai Köyü’nde, çoğu kadın ve çocuk 400’den fazla silahsız Vietnamlı sivili, her türlü işkence ve tecavüzden sonra katletmişler, hatta cesetleri bile parçalamışlardı
 • 1973... CIA’nın yer aldığı bir darbe ile, sol eğilimli Cumhurbaşkanı Salvador Allende öldürüldü. Yerine General Pinochet getirildi. Diktatör Pinochet döneminde 5 bin Şilili sivil hayatını kaybetti.
 • 1977... ABD, El Salvador’daki askeri yönetime destek verdi. 70 bin Salvadorlu ve 4 Amerikalı rahibe öldürüldü.
 • 1980... CIA, Afganistan’ı işgal eden Sovyet güçlerine karşı savaşmaları için Usame bin Ladin ve örgütünü eğitti. 3 milyar dolar yardım etti.
 • 1981... Başkan Reagan yönetimi, Nikaragua "contra"larını eğitti... 30 bin sivil Nikaragualı öldürüldü.
 • 1982... Amerika, İran - Irak Savaşı’nda Saddam Hüseyin’i destekledi. Ona, milyarlarca dolarlık destek verdi.
 • O yıllarda Reagan, şimdiki ABD Milli Savunma Başkanı ve savaş isteyen şahinlerin öncüsü olan Donald Rumsfeld’i özel temsilcisi olarak Irak’a gönderdi. Rumsfeld, Saddam ile görüştü. Reagan’ın mektubunu sundu.
  Reagan yönetimi, resmi açıklamalarında Irak’ın zehirli gazlar kullanmasını kınıyordu.
  Ancak, 1994 Senato raporuna göre, 1985 - 1989 arası ABD, lisanslı biyolojik ve kimyasal maddeleri Irak’a göndermişti. Bunlar, İran’a ve Kürtlere karşı kullanılmıştı.
 • 1989... CIA ajanı ve Panama Başkanı Noriega, Amerika’nın emirlerine karşı çıkmaya kalkışınca, ülkesi ABD tarafından işgal edildi. Noriega tutuklandı. 3 bin Panamalı sivil öldürüldü.
 • 1991... ABD, Kuveyt’in işgali üzerine Irak’a girdi. 6 haftada 85 bin ton bomba atıldı. Ürdün Kızılay’ına göre savaşta 113 bin sivil Iraklı öldü.
  1991’den 1998’e kadar ise, kötü beslenme ve hastalık nedeniyle yarısından fazlası çocuk olmak üzere 1 milyonun üzerinden Iraklı hayatını kaybetti.
  Bunu takiben ABD, Saddam paniği yaşayan Arap yarımadasına, 100 milyon dolarlık silah ve uçak sattı.
 • 1998... ABD, Sudan’da bir silah fabrikasını bombaladığını açıkladı. Ancak sonra fabrikanın sadece aspirin ürettiği ortaya çıktı.
 • 2000’ler... CIA tarafından eğitilen, örgütlenen ve beslenen Usame bin Ladin, İkiz Kuleler’i vurdu. 3 bin Amerikalı öldü!
   

 

   

 

   
   
   
 
 

 

 

 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

Toplum ] Tarih ] Amerika Soykırımlar ] [ Katliamlar ] Yüzler ] TR-ABD ] Obama Efsanesi ] Bob Dylan ] Hadım Edilen Millet ] ABD’nin Hedefi ]