Türkiye ve Dünya Gerçekleri

TransAnatolie Welcomes You  to Turkey

 

Ya AB, Ya TR


 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

 

 

Kronoloji ] TR-AB ] Yol Haritasi ] Norm ] AB Faşizmi ] AB Süreci ] Terör ] Analiz ] Politika ] Oyun ] AB'ye red ] Kemalizme ihanet ] [ Ya AB, Ya TR ]

 

 

Up

Ya AB, Ya Türkiye

   

Televizyonu açtım. SKYTÜRK isimli televizyon kanalında ekranda bir yazı:

"AVRUPA'DAN ŞOK KARAR..."

"Allah Allah, acaba neymiş bu şok karar?" diye merak ettim ve kulak kabarttım.

Meğer "Avrupa Adalet Divanı, PKK'nın "AB terör örgütleri" listesinde bulunması yönündeki kararı" bozmuş! Kısacası Avrupa, PKK'yı terör örgütleri listesinden çıkarıyormuş!

Zurnanın zırt dediği yerdeyiz artık!

Türkiye'nin "AB budalaları" Avrupa Adalet Divanı'nın bu kararı karşısında şok, pardon çok şaşırmışlar! Çeşitli "uzmanlar" televizyondaki programa telefonla bağlanıyor ve PKK'nın terör listesinden çıkarılmasını yorumluyor, AB'nin böyle bir karar almasının ne kadar yanlış olduğu anlatılıyor! Kısacası cümle AB sever, hamamın namusunu kurtarmak ve karizması çizilen AB'yi aklamak için laf salatasının türlüsünü sergiliyorlar!

Oysa 2008, AB yılı olmayacak mıydı? Bu avuç mandacı-liboş, daha birkaç hafta önce hükümete çağrı yapmıyor muydu, "2008 AB yılı olsun…" diye?

AB, "medeniyet projesi" değil miydi?

"Kaygıları giderecek tek yol AB çıpası" değil miydi?

"AB çıpasına tutunmanın yolu, AB yolunda kararlılıkla ilerlemek ve icraat" değil miydi?

İşte, al sata icraat!

İcraatın hasını Avrupa Adalet Divanı yaptı ve "PKK'nın "AB terör örgütleri" listesinde bulunması yönündeki kararı" bozdu.

Ne "medeniyet projesi" ama!

Avrupa Adalet Divanı'nın kararı ile ilgili haberi dinledikten sonra aklıma Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt geldi! Ne diyordu Org. Büyükanıt:

"AB konusunda TSK, haksız bir saldırının hedefi durumuna gelmiştir. Ülke içi ve ülke dışı çevrelerde hiçbir haklı nedene dayanmadan TSK'nin AB'ye karşı olduğu konusunda yaygın kanaatler oluşturulmuştur. Açıkça ifade ediyorum, bu tür iddialar doğru değildir. Bu konudaki Silahlı Kuvvetleri'nin görüşlerini büyük harflerle tekrar ifade ediyorum: TSK, AB karşıtı olamaz. Çünkü AB, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk toplumuna gösterdiği çağdaşlaşma hedefinin jeopolitik ve jeostratejik açıdan zorunluluğudur. Bu zorunluluk, aynı zamanda Türkiye'nin sosyal, politik, ekonomik ve güvenlik hedefleriyle de tam olarak örtüşmektedir. Türkiye Avrupa'nın bir parçasıdır ve Avrupa Birliği'ne girecektir. Bu yargı, bazı çevrelerin düşüncesi ile çelişse bile, Türkiye'nin ve TSK'nin kesin kararlığının açık bir ifadesidir..." (Hürriyet, 29.5.2003)

Sonra İlhan Selçuk'un bir yazısında (Kurtuluşun Önkoşulu, Cumhuriyet, 29.10.2004) yazdıklarını anımsadım birden. İlhan Selçuk da AB hakkında şöyle diyordu:

"Bu örgütün laik ve demokratik kurallar temelinde bir uygarlık oluşumunu simgelediği kesindir; Türkiye bu uygarlık hedefine yönelik pusulayı Atatürk'en beri benimsemiştir; yol haritamızı değiştirecek değiliz..."

Şimdi Org. Büyükanıt, Avrupa'nın PKK'yı terör örgütü olmaktan çıkarmasını, "Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk toplumuna gösterdiği çağdaşlaşma hedefinin jeopolitik ve jeostratejik açıdan zorunluluğu" ile acaba nasıl bağdaştırıyor? Üstelik "Bu zorunluluk, aynı zamanda Türkiye'nin sosyal, politik, ekonomik ve güvenlik hedefleriyle de tam olarak örtüşmekte" idi! Terör örgütü PKK'yı kutsayan bir Avrupa'nın "Türkiye'nin güvenlik hedefleri" içindeki yeri nedir acaba?

Ya da İlhan Selçuk'a sormak gerekmez mi: Terörist PKK'yı baş tacı edenlerin "bir uygarlık oluşumunu simgelediği" savunulabilir mi artık?

Ruhunu esir gibi pazara çıkarmış, emperyalizmin uşaklığına soyunmuş cümle mandacı-liboşa, "2008, AB yılı olsun…" diye kıçını yırtan satılmışlara hiçbir sözüm yok. Hepsinin ne mal olduğu ortada çünkü…

Ama Org. Büyükanıt ve Selçuk bu kategoriye sokulamaz. Onun için 24 yıldır teröre karşı mücadele eden ordumuzun en üst rütbeli komutanı olan Org. Büyükanıt ile İlhan Selçuk gibi bir yurtsever aydınımızın, AB denilen "tek dişi kalmış canavar" konusundaki görüşlerinin bir özeleştirisini yapmaları artık kaçınılmaz bir zorunluluktur.

Avrupa, PKK'nın yanında olduğunu ilan etmiştir.

PKK'nın karşısında olan AB'nin yanında olamaz, AB'ye üye olmayı hedefleyemez.

Yol ayrımına geldik artık…

Ya AB, ya Türkiye…


S. Ant

 

   
   
   
 
 

 
   
   
   

 

 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

Kronoloji ] TR-AB ] Yol Haritasi ] Norm ] AB Faşizmi ] AB Süreci ] Terör ] Analiz ] Politika ] Oyun ] AB'ye red ] Kemalizme ihanet ] [ Ya AB, Ya TR ]