Türkiye ve Dünya Gerçekleri

TransAnatolie Welcomes You  to Turkey

 

Hain?


 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

 

 

Aydınlanma ] Türk Aydını ] Karanlık ] Liberaller ] Liberaller ] Mandacılar ] Dinciler ] Orducu ] N-Mandacilar ] TSK ] TSK ] [ Hain? ]

 

 

Up

'Haini Yanlış Yerde Arıyorsunuz!'

   
   

Daha üç gün önce Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt "Bir kusur varsa, o kusur bizim" demiyor muydu? Üniformasını çıkarmaktan bahsetmiyor muydu?

Genelkurmay Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sınır ötesi harekâtla ilgili yaptıkları açıklamalara sert yanıt verdi ve bu açıklamaları "haksız ve seviyesiz saldırılar olarak" niteleyerek "Bu saldırılar Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadele azmine, hainlerden daha fazla zarar vermektedir" dedi.

Oysa daha üç gün önce Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt "Bir kusur varsa, o kusur bizim" demiyor muydu? Üniformasını çıkarmaktan bahsetmiyor muydu?

Ama ne yazık ki bugün, TSK'nin tutumunu sorgulayan, bunun ordunun imajına zarar verebileceğini –iyi niyetle- söyleyen CHP ile MHP "hain" oldu!

Bu ülkede "hain" olmak ne kadar kolay! Hele ki orduyu eleştirince…

Oysa Genelkurmay Başkanlığı, "hain" arıyorsa eğer, yanlış yere bakıyor!

"Diyarbakır'ı BOP'un yıldızı yapacağım" diyen, "BOP eş başkanı" olduğunu defalarca tekrarlayan, ABD Dışişleri Bakanı ile 9 maddelik gizli anlaşma yaptığını basına açıklayanlara bakmalı önce! Bu sıfatı gerçekten hak eden onlar çünkü!

  • Ortaçağ gericiliği Çankaya'ya bayrağını çekti, Genelkurmay'dan çıt çıkmadı!
  • Anayasa, laik rejim ortadan kaldırılacak şekilde değiştirildi, Genelkurmay'dan çıt çıkmadı!
  • Atatürk'ün adına bile tahammül edemeyen, Cumhuriyet'i tasfiye etmeyi amaçlamış bir anayasa taslağı hazırlandı, Genelkurmay'dan çıt çıkmadı!
  • Vakıflar Yasası ile Lozan Anlaşması delindi, Genelkurmay'dan çıt çıkmadı!
  • TÜPRAŞ, TEKEL gibi ulusal varlıklarla ülkenin bankaları emperyalistlere tek tek satıldı, Genelkurmay'dan çıt çıkmadı!
  • AB'nin ve yerli işbirlikçilerinin sergilemedikleri küstahlık kalmadı, Genelkurmay'dan çıt çıkmadı!
  • Ankara'nın göbeğinde PKK temsilcileri artık Nasreddin Hoca fıkralarıyla propaganda yapıyorlar, düzenlenen mitinglerde Türk bayraklarının yakılmasına eşlik edenler TBMM'de caka satıyorlar, Genelkurmay'dan çıt yok!

Ama iki muhalefet partisi TSK'nin kara harekâtı ile ilgili olarak, aslında hiç de sert olmayan birkaç cümle söyleyince "hainlerden daha fazla zarar veriyorlar" diye suçlanıyor.

Peki, yukarıda birkaç tanesini saydığımız bugüne kadar yapılan "hainlikler"? Genelkurmay Başkanlığı'nın bunlara da söylenecek bir sözü var mı?

Claude Bernard, "aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz" diyor.

Genelkurmay Başkanlığı, "haini" yanlış yerde arıyor!

SA

   
   

 

   
   
   
 
 

 

 

 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

Aydınlanma ] Türk Aydını ] Karanlık ] Liberaller ] Liberaller ] Mandacılar ] Dinciler ] Orducu ] N-Mandacilar ] TSK ] TSK ] [ Hain? ]