En  Fr  Nl  De  Tr

TransAnatolie Welcomes You  to Turkey

 

TransAnatolie Turları


[ Home ] Kültür Turları ] İnanc Turları ] SağlıkTurları ] Mavi Yolculuk ] Hobi Eko Doğa ] Tur Fiyatları ] Tur Rezervasyonu ] İçerik ] Webde Ara ]

 

 

TransAnatolie ile Türkiye ve Yurtdışı Turları

   

TransAnatolie, kültür programları ve turları ile ülkemiz Türkiye’yi size ve Dünya'ya farkli pencerelerden değişik açılarda sunuyor.

TransAantolie ile Çatalhöyüklü ilk Ana Tanrıça'nın kültürü ile tanışıyorsunuz, Hititler'in ilk başkentleri Aksaray’ın Acemhöyük’ü, Çorum’un Hattuşaş’ı sizi Hitit türküleri ile karşılıyor.

Truva’da Paris’in sevgilisi Güzel Helena'nın öyküsünü dinliyor, at kişnemeleri arasında Melih Cevdet Anday’ın “Truva Önünde Atlar” şiiri, size hem Homeros’un İlyada ve Odisesin'deki Hektor, Aşil ve Agamemnon’u, hem de “Gelibolu'da, İnönü'de vatanın kötü talihini yenen” Mehmetcikleri düşündürüyor.

Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale’de kalmış askerlerin annelerini engin insan sevgisi ile “Ey çocuklarını bu ülke topraklarında bırakan anneler, onlar için üzülmeyiniz, onlar bu topraklar için çarpışırken bu toprağın çocukları oldular, şimdi, Türk kardeşleriyle birlikte yan yana uyuyorlar” diyerek kıtalararası yakınlaşmayı sağlıyor, Anzaklar’a Çanakkale'yi kendi ülkelerinden daha çok sevdiriyor.

TransAnatolie Avrupa’nın kultur mirascisi olmakla övündüğü eski Yunan uygarlığının en önemli kentlerini, Anadolu’nun bir parçası olarak; demokrasi perisi Aspasia’yı, Milet’li Thales’i, Efes’li Heraklit’i, Piriene’li Hipodamüs’ü de Anadolu'nun çocukları olarak size tanıtıyor.

Doğulular, batılılar, kuzeyliler, güneyliler, kimsesizler, ayricaliklilar Mevlana’nın, Hacı Bektaş Veliler’in, Pir Sultan Abdalllar’ın, Yunus Emreler’in, Aşık Veyseller’in hoş görüsünü soluyor; dinler, kültürler, Hiristiyanlık, Yahudilik köklerini Anadolu'da Türkiye’de buluyor, Müslümanlık Anadolu’da kök salıyor. TransAnatolie bu izleri sürüyor. Süleymaniye Mimar Sinan'la yükseliyor; İbn-i Sina Tıp'da, İbn-i Batuta Astronomi'de, Ahmed Arif Arf, Ratip Berker, Matematik'de, Erdal İnönü Fizik'de yeni buluşlar getiriyor. Bizim Kanuni Fransızlar'ın Muhteşem Süleyman’ı oluyor, İspanya Yahudileri mutluluğu Fatih’in İstanbulun'da buluyor. Bu izleri süren TransAnatolie Tour ile Tahsin Özgüç’ün, Ekrem Akurgal’ın kültür dünyasını keşfediyor, Mahmut Makal’ın "Bizim Köy'unü" okuyor, Bülent Ecevit'in “Pülümür'lü Kadının Gizini" hissediyorsunuz.

Mazlum ulusların umut kaynağı olan Mustafa Kemal Atatürk, hurafelerden arınmış açtığı bilimsel aydınlanma yolunda, çağdaş uygarlığın ölçütleri ile doğu gizemini de kapsayan Türkiye’yi, Acemhöyük’lü yorgunluk tanımaz Memedler'in omuzunda Dünya Kültür Merkezliğine yükseltiyor.

TransAnatolie Tour ile seyahat Marco Polo’nun, Evliya Çelebi’nin İpek Yolu Kervansaraylarındaki tılsımlı, doyumlu yolculuklarını yaşatıyor. Timur’un fillerini, Cengiz Han’ın yüksek yaylalarını düşlüyorsunuz. Orient Express size batıdan doğuya Bizans’ı yaşatıyor.

TransAnatolie Tour ile doğayı tanıyor, onu dinliyor, Acemhöyük’de ata biniyor, Kapadokya’yı balonla keşfediyor, Kalecik’de üzüm topluyor, Tekir ve Kangal’ı seviyor, Angora’dan Taşpınar halılarını dokuyor, termal sağlık turizm merkezlerinde dinleniyor, Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkıyorsunuz.

   
   

TransAnatolie Tour

 

 
   

Tours

En

Fr

De

Nl

Tr