Türkiye ve Dünya Gerçekleri

TransAnatolie Welcomes You  to Turkey

 

Terörist


 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

 

 

Sorun ] [ Terörist ] Toprak ] Bildiri ] Tuzak ]

 

 

Up

Terörist Kim?
   
Televizyonu açtım.

Haberler…

Ekrandaki ses, kamuoyunda “Ergenekon” diye bilinen “örgütün”(!) adının, bu dava ile ilgili soruşturmada “Ergenekon Terör Örgütü” (ETÖ) olarak geçtiğini söylüyor. Haber ne derece doğru bilmiyorum. Resmi evraklarda gerçekten “ET֔ ifadesi yer alıyor mu ya da gözaltına alınanlar sorgulanırken “ETÖ üyesi” olmakla mı suçlanıyor, bunları da bilmiyorum. Ama “ET֔ adına malum medya balıklama atladı! Zaten gazete ve televizyon ismi verilen bu paçavraların işlevi de bu: Beyin yıkamak…

Spiker “Ergenekon Terör Örgütü”nden bahsederken, ekrandan son operasyonda gözaltına alınanların görüntüleri akıyor:

E. Org. Tuncer Kılınç… E. Org. Kemal Yavuz… Tümgeneral Erdal Şener… E. Albay Vural Vural… E. Kur. Albay İlyas Çınar… Albay Cihandar Hasanoğlu… Binbaşı Eray Çolakoğlu…

Bunlar “teröristlerin” (!) asker olanları… Üstelik birkaç tanesi de aylardan beri tutuklu… E. Org. Hurşit Tolon, E. Org. Şener Eruygur, E. Tuğgeneral Veli Küçük de “terörist“!

Bir de “teröristlerin” (!) sivil olanları var. Hemen birkaç isim sayalım:

İlhan Selçuk… Doğu Perinçek, Kemal Alemdaroğlu, Yalçın Küçük, Kemal Gürüz, Emin Gürses, Sevgi Erenol, Kemal Kerinçsiz, Ergun Poyraz, Tuncay Özkan, Engin Aydın, Serhan Bolluk, Ferit İlsever, Nusret Senem, Sinan Aygün, Erol Mütercimler, Mustafa Balbay, Adil Serdar Saçan, Gürbüz Çaban, Bedrettin Dalan, Kerimcan Kamal, Merdan Yanardağ…

Liste böyle uzayıp gidiyor. Tarihin en “entelektüel terör örgütü” ile karşı karşıyayız! Öyle bir örgüt ki bu, “yok” yok: gazeteci, öğretim üyesi, rektör, YÖK Başkanı, yazar, televizyoncu, emekli asker, belediye başkanı, üniversite mütevelli heyeti başkanı, avukat, siyasetçi, hukukçu, işadamı, emniyet müdürü, general, albay, binbaşı… Say sayabildiğin kadar… Kısacası, ne ararsan var!

Ve bütün bu kişiler “te-rö-rist!”

Ne var ki ET֒nün bir de dezavantajı var: “örgütün” yaş ortalaması biraz yüksek!

Örneğin İlhan Selçuk, gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra, kalp ameliyatı geçiriyor. Yaşı 85! Tam “terörist” olunacak yaş!

ETÖ üyesi olmakla suçlananların büyük bir çoğunluğu emekli! Belki de çoğunun yüksek tansiyon, şeker vb. türden hastalıkları var! Herhalde emeklilik günlerini kahvede pişpirik oynayarak geçirmek istemediklerinden olsa gerek, bir “terör örgütü” kurup darbe planları yapıyorlar!

Bugüne kadar yapılan 10 operasyonda gözaltına alınan, tutuklu ya da tutuksuz olarak yargılanmakta olan ya da hâlâ yargılanmayı bekleyen “teröristler” bunlar işte… Bu ülkenin aydınları, yurtseverleri, ulusalcıları…

Peki, “Ergenekon Terör Örgütü”nün hepsi bu kadar mı?

Olur mu, canım! Daha gözaltına alınacak, tutuklanacak, aylarca herhangi bir suçlama yapılmadan özgürlüğünden mahrum kılınacak çok yurtsever var bu ülkede!

Örneğin, Taraf isimli borazanda Ergenekon davası hakkında bilgi veren “gazeteci” Mahmut Övür şunları söylüyor:

“On birinci Ergenekon operasyonu yakında siyasilere medyaya yapılacak. Darbeci damar medyada da tasfiye olacak. Yeni dalga önemli siyasi isimleri kapsayacak. Emekli askerlere bir Ergenekon operasyonu daha gerçekleştirilecek. Bu operasyonun geçmişte Genelkurmay Başkanlığı yapmış bir ismi de içine alacağı söyleniyor. MİT, Ergenekoncu olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayrıldı. MİT’te hâlâ çok sert bir Ergenekoncu kanat var.” (Taraf, 12.1.2009)

Mahmut Övür, herhalde “müneccim kulağı”yemiş ki, 11. operasyonla neler yapılacağını, kimin gözaltına alınacağını neredeyse isim isim sayıyor! Övür, bir “11. Operasyon” yapılacağını nereden biliyor?

Ne “hukuk” ama! Gazete sayfalarından hedef göster, Savcı gereğini yapsın! Ya da önce tetikçi “gazetecilere” bilgi sızdır, o da kamuoyunu yaratsın ki, bilmem kaçıncı dalga rahat yapılabilsin!

Bu mu “bağımsız yargı“? Bu mu “hukuk“?

Kimdir medyadaki “darbeci damar“? Şu yapılan hukuksuzlukları dile getirenler mi? Aylardır ne ile suçlandığı resmen açıklanmadan tutuklu olanların durumuna dikkat çekenler mi? Örneğin Emin Çölaşan… Tam “ETÖ üyesi” olacak adam! 11. dalga ile icabına bakılsın!

Siyasiler konusunda bir ayrım yapmak zor! Ne kadar AKP muhalifi varsa, topun ağzında! Başbakan “Ergenekon davasının savcısı” değil mi? Artık onun keyfine kalmış!

Peki, 11. dalga Ergenekon operasyonunun hedefinde olan askerler kim? O “emekli Genelkurmay Başkanı” kim mesela? Hüseyin Kıvrıkoğlu mu, İsmail Hakkı Karadayı mı, Necdet Üruğ mu?

Aslında isimlerin ne önemi var. “Gazeteci” Mahmut Övür, “önemli bir siyasetçiye göre, ordu kurmaylarının yüzde 30′u değişim istiyor. Yüzde 70′i ise darbeci geleneği sürdürüyor” diyor.

Demek ki ordunun yüzde 70′i hedef tahtasında…

Peki, kimin hedef tahtasında?

Ona da “gazeteci” Övür, yanıt veriyor yine:

“Ergenekon’un açığa çıkmasında ABD önemli rol oynadı. Bazı dosyaların Amerika‘dan geldiğini düşünüyorum ben.”

Dünyanın en büyük teröristi, “Ergenekon’un açığa çıkması” için çırpınıyor!

Sabahın köründe evine operasyon yapılan, günlerce gözaltında tutulan, neyle suçlandığı bildirilmeden aylardır tutuklu olan gazeteci, yazar, öğretim üyesi ve emekli askerler… İşte bunlar “te-rö-rist”!

Peki, PKK’lı teröristleri kast ederek “Kimse bizden kardeşlerimize terörist dememizi beklemesin” diyen DTP milletvekilleri?

PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ı öven, “Kürt halkının iradesi” olarak tanımlayan, bu teröriste “Sayın” diye hitap edenler?

Bunlar devletin maaşını alır, devletin lojmanında oturur, devletin verdiği koruma ile gezer, dokunulmazdır, terörü ve teröristi över! Hepsinden önemlisi Türkiye’nin bölünmesini amaçlar ve bunu bir de açıkça ilan ederler. Örneğin “Türkiye’nin eyaletlere bölünme zamanı gelmiştir.” diyen Leyla Zana… Örneğin “Bizim niyetimiz bu” diyerek Zana’yı destekleyen Ahmet Türk…

Ama bunlar zinhar terörist değildir! Asker, polis, vatandaş kanı dökenleri alkışla… Türklüğe, bayrağa, vatana, millete hakaret edenleri, kin kusanları koru, kolla… Sonra gel Meclis’e, dokunulmazlık zırhı altında yan gel yat!

Bu ülkede ne acıdır ki, terörist Abdullah Öcalan yargılanırken gösterilen hukuki duyarlılık, aylardan beri tutuklu olan Hurşit Tolon ve Şener Eruygur için gösterilmemiştir. Türkiye’nin geldiği durum budur işte…

Bu ülkede PKK uzantısı DTP milletvekillerinin dokunulmazlığı varken, tüm yaşamını Türkiye için harcamış komutanlarımıza, aydınlara, yurtseverlere “terörist” damgası vurulmaya çalışılması ve toplumun büyük bir kesiminin de bu yapılanları korku içinde izlemesi, “Cumhuriyet’in teminatı” kimi kurumların kendilerinden beklenilmeyen bir edilgenlik içinde davranmaları… Manzara, en hafif deyimle ibret vericidir!

Şimdi, herkes elini vicdanına koyup, kendine bir sorsun!

Terörist kim?

Abdullah Öcalan mı, Hurşit Tolon mu?
Leyla Zana mı, Şener Eruygur mu?
Sabahat Tuncel mi, Tuncer Kılınç mı?

Evet, terörist kim!S. Ant
   
   

TransAnatolie Tour

 

 

 

 

 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

Sorun ] [ Terörist ] Toprak ] Bildiri ] Tuzak ]