Türkiye ve Dünya Gerçekleri

TransAnatolie Welcomes You  to Turkey

 

Belçika Gerçeği


 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

 

 

Karanlık Tarih ] Katliamlar ] [ Belçika Gerçeği ] Fransız Katliamlari ]

 

 

Up

Belçika Gerçeği: ‘Belçika Adaleti ve Terör Destekçiliği’

   
   
   
   

Belçika adaletinin verdiği bir karar, Türk kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Daha önce terör örgütünün yayın organı olan MED TV’ye ev sahipliği yapan Belçika, Danimarka’ya taşınıp ROJ TV adını alan terör örgütünün yayın organının stüdyolarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

   

Belçika adaletinin terör örgütü liderlerini ve terör örgütünü aklaması bir yana, Türkiye’de masum insanları katletmiş bir terör örgütünü himaye etmeye devam etmesi, Türkiye’de ve dünyada şaşkınlıkla karşılanıyor.

Belçika’nın Anvers Temyiz Mahkemesi’nin terör örgütünü aklayan kararında örgütün Belçika dışındaki faaliyetlerinin dikkate alınmaması ve örgüt liderlerinin suçsuz bulunması, uluslararası alanda teröre karşı mücadele büyük bir teslimiyet olarak değerlendiriliyor.

Belçika adaletinin bu iki yüzlü ve korkak tavrı, örnek bir Avrupa demokrasi modeli olarak sunulan Belçika’nın ne ölçüde demokratik olduğunu göstermesi açısından da ibret vericidir.

Daha önceki bazı yazılarımda, Belçika Hükümeti ve adaleti ile terör örgütleri arasında bazı gizli anlaşmalar yapıldığını yazdığımda bu yazımın Belçika makamlarınca tepki görmesine şaşırmamıştım. Bu son tavır, yazdıklarımızın doğruluğunu da ispat ediyor.

Gelin, Belçika’nın nasıl bir Avrupa demokrasisi (!) olduğuna bakalım.
Yaklaşık 30 bin kilometrekare dolayında kara yüzölçümü ile dünyanın en küçük ülkelerinden birisi olan Belçika, 10 milyon civarında nüfusa sahip ve nüfusunun dörtte üçünü Katolik Hıristiyanlar oluşturuyor. Belçika Devlet Başkanı, Kral 2. Albert.

500 milyar doları aşan ve dengede olan dış ticaret kapasitesi bulunan Belçika’nın Ülkemiz ile ciddi bir ekonomik ticaret hacmi bulunmuyor. Belçika’nın ağırlıklı dış ticaret kalemleri arasında demir-çelik ürünleri, taşıt araçları ve özellikle traktör başta geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Belçika’da Türk gençleri, teröre karşı protesto yapmak isteyince bu demokratik gösterileri demokratik (1) biçimde yasaklandı ve terör protestosu yapan Türk gençleri sert önlemler ile polis coplarına maruz kaldılar. Oysa, iş terör örgütünü desteklemeye gelince, Belçika, demokratik ve bağımsız yargıya sahip bir ülke oluveriyor.

Son mahkeme kararı ile Belçika, uluslararası terörizme kucak açmış bir ülke konumuna gelmiştir. DHKP-C terör örgütü üyelerine ve PKK militanlarına kucak açan Belçika, terör örgütünün propagandası için kurulmuş MED TV’yi yaklaşık 7 yıl himaye ederek terör destekçiliği yapmıştır. Daha sonra ROJ TV adını alan örgütün yayın organının Danimarka’dan sürdürdüğü yayınların stüdyoları, hala Belçika’da bulunuyor. Bu konuda bilgi almak isteyenler için bir çok kaynak gösterilebilir. Örneğin, http://turk.skynetblogs.be/post/2865307/roj-tvnin-merkezi-danimarkada-studyolar305.be internet sitesinin haberine göre, bu konuda bazı Belçika gazetelerinde yayınlar yapılmış. Cihan Haber Ajansı’ndan Hasan Küçük, Jylland Posten gazetesinde, ROJ TV stüdyolarının halen Belçika’da bulunduğunun yazıldığını bildiriyor.

DHKP-C örgütü basın sözcüsü Musa Ağaoğlu, yaptığı bir basın açıklamasında, “Belçika makamları ile güvene dayalı anlaşmaları olduğunu” açıklamıştır. Bu açıklamalar Türk basınında ve Belçika basınında yer almıştır. Demokratik olduğunu iddia eden bir ülke için ne utanç verici bir manzara!

Belçika, uluslararası kanlı teröre ve terör örgütlerine karşı uluslararası hukuktan kaynaklanan yükümlülüklerine uymamakta, böylece de teröre destek veren bir ülke konumuna girmektedir.

Terör örgütünü ve teröristleri himaye eden tavırları ile Belçika’nın bizlere her fırsatta demokrasi dersi vermeye çalışan küstah siyasetçilerinin maskeleri bir kez daha yere düşmüş oldu.

Dr. Birol Ertan


   
   
   
   
   
 
 

 

 

 

 

Home ] Up ] Türkiye Gerçekleri ] Strateji ve Politikalar ] İçerik ] Ara ]

Karanlık Tarih ] Katliamlar ] [ Belçika Gerçeği ] Fransız Katliamlari ]