En  Fr  Nl  De  Tr  

TransAnatolie Welcomes You to Turkey

 

 

 

 

TransAnatolie Tours

En  Fr  Nl  De  Tr  

 

 

 

Kapadokya

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

 

[ Kapadokya ] Zirve ] Yürüyüş ]

 

 

Up

 
TransAnatolie 352TR01
8 gün
Trekking-Kapadokya
€ TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi

 

 

Dogada-Kapadokya'da Yuruyuş (Trekking) 


Nefes kesen bir manzara! Günün değişik zamanlı ışıklarına göre renk değiştiren peri bacaları. Volkanlar, rüzgar, kar, yağmur, erozyon bu bölge için çalışmış. Ufukta kavaklar arasinda kaybolan patikalar, çiçekler, doğal yaşam, müslüman, hiristiyan ve Yahudi kültür eserleri (camiler, kiliseler ve sinagoglar) ve tarihi mekanlar. Kapadokya’nın her eseri Anadolu insanının emeği ile renkleniyor, kök boya duvarlarda halı-kilim üzerinde kalırcasına ebedileşiyor. Kayserili Saint Basile, Nevşehirli Saint Gregoire, Hacı Bektaşlı Hacı Bektaş Veli bu tarihi doku içinde bize sesleniyor. Yürüdüğümüz patikalar boyundaki kavak ağaçları evlilik yaşına gelen Memedlerin, Ayşelerin umudu oluyor. Bolge konukseverligi hep doğallığını koruyor. 


 
Birinci gün: Geliş noktanız-Kayseri-Nevşehir  Havaalanı 
Kayseri ya da Nevşehir hava alanlarından Ürgüp’teki 3* otelimize transfer, hoş geldiniz kokteyli ve 3* otelimizde akşam yemekli konaklama.

2nci gün: Ürgüp-Ortahisar-Zelve 5,30 saat yürüyüş. 
Otelde kahvaltıdan sonra yürüyüş başlangıç noktasına hareket. Yürüyüşümüzü Ortahisardan başlatıyoruz: önce Kızılçukur Vadisi ve Güllüder. Önce “Üç Haç” Kilisesini geziyoruz, sonra kayadan oyma evlerde konuk oluyoruz. Zelve Vadisini o eşsiz görüntü ve güzellikteki peri bacaları ile keşfediyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme su kenarına kurulmuş çadırlarımızda. 
 
3ncü gün: Zelve-Göreme-Ibrahimpaşa 6,30 saat yürüyüş. 
Kahvaltı sonrası vadilerden Uçhisar Kalesine kadar yürüyüş. Uçhisar Kalesinden doğayı ve kendinizi dinleyerek Kapadokya'yi seyredebilirsiniz. Eşsiz bir manzara, doğa harikaları sizi büyülüyor. Bu seyir sonrası önce Güvercinler Vadisini, sonra Göreme’yi geziyoruz. Göreme Açık Hava Müzesinin 1001 kilisesi bizi bekliyor. Kızlar Okulu, Rahipler Okulu, Tokalı Kilise, Elmalı Kilise, Sandallı Kilise ve diğerleri.

Yöresel el sanatlarıyla tanışma.
Otobüsümüz bizi Kermil Dağ'a götürüyor.
Öğle yemeğimiz Kermil Dağa’da barbükü. İbrahim Paşa Köyünü geçerek Üzengi Vadisine ulaşıyoruz.
Akşam yemeği ve geceleme su kenarına kurulmuş çadırlarımızda. 
 
Jour 4: Pancarlık-Cokek-Ilhaci 5 saat yürüyüş.
Kahvaltı sonrası Pancarlık’a kadar yürüyüş ve X. yy. yapim tarihli çok güzel bir kiliseyi geziyoruz. Cokek’e kadar yürüyoruz. Ürgüp yakınlarında öğle yemeği molası, sonra İlhacı’ya kadar yürüyüşe devam.  
Akşam yemeği ve geceleme köyde.( Bir odada 5 kişi uyuyoruz).

        

Jour 5: Ilhacı-Cemilköy 6 saat yürüyüş. 
İlhacı Köyünden Cemilköy’e kadar yürüyoruz, doğa çok canlı: karatavuklar, üveyikler, keklikler, tarla kuşları, kaplumbağalar ve tavşanlar yarışıyoruz. Yarışı kim kazanacak? Kaplumbağa mı tavşan mı?  
Akşam yemeği ve geceleme su kenarında çadırda. Konaklayacağımız yer Kerlik Manastırına çok yakın. Gecemiz bir saz sanatçısının ezgileriyle daha da canlanıyor.

6ncı gün: Cemilköy-Gomede-Ayvalı-Kavak 5 saatlik yürüyüş. 
Önce Golgoli Dağına kadar gidiyoruz, sonra Mustafapaşa-Sinasos etabı.Asmalı Konak, Kilise, eski bir rum evi gezisi.Gomede Vadisis bizi büyülüyor. Doğaya serpilmiş kiliseler bize hep Atatürk-Venezilos yıllarını ve  değişim dönemini hatırlatıyor. Öğle yemeği Gomeda Vadisinde. Ayvalı, Bahçeli, Kavak Köyleri doğal yaşamlarıyla keşiflerimizi bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme Kavak yakınlarında su kenarında çadırda.

7nci gün: Derinkuyu-Ihlara 3,30 saat yürüyüş. 
Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezmek için bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz. Derinkuyu Yer altı Şehri -70 m. Kapalı yerden rahatsız olanlara yer altı şehirlerini gezmeyi önermiyoruz. Yeraltı şehirleri Roma dönemi işkencecilerine karşı ilk hiristiyanları da koruyan barınaklar. İşte günün en güzel parkuru 14 km uzunluğunda Ihlara-Yaprakhisar-Selime hatlı Peristrema Vadisi. Derinkuyu-Ihlara yolu otobüsle. Öğle yemeği Melendiz Çayı- Uluırmak kenarında yerel mutfak sunan bir restoranda. Selime Manastırınından onra Ürgüp’e dönüş; el sanatları için serbest zaman.

Akşam yemeği ve geceleme Ürgüp’te 3 yıldızlı otelimizde. 

Jour 8nci gün Kayseri-Nevşehir-Dönüş 
Şirketimiz Nevşehir-Kayseri hareket noktasına kadar transferinizi gerçekleştirir.

Fiyat

Fiyata dahil olanlar

 • Tam pansiyon trekking
 • Trekking süresi ulaşım
 • Transferler
 • Çadırlarda ve 3* hotellerde konaklama
 • Kültür Turizm Bakanlığı kokartli trekking uzman rehber hizmetleri
 • TÜRSAB seyahat güvence paketi.

 Fiyata dahil olmayanlar

 • Kayseri-Nevşehir merkeze kadar gidis/donus
 • Otel ve restoranlardaki içecekler
 • İsteğe bağlı geziler

İsteğe bağlı gezi ve seçenekler

 • Mevlevi gösteri ve folklor gecesi (yemek ve içecekler dahil)
 • Balonla Kapadokya turu,
 • Yalnız Mevlevi dans gosterisi ve şerbet!

Acemhöyük

Sayfa Basi 
Bilgi   € TransAnatolie Turlari Fiyat Listesi
Rezervasyon

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turkey

Turquie

Türkei

Turkije

Türkiye

 

 

Home ] Up ] TransAnatolie Turlari ] TransAnatolie ile Türkiye ] Anadolu ] Şehirler ] Müzeler ] Biz Kimiz ] İçerik ] Ara ]

[ Kapadokya ] Zirve ] Yürüyüş ]

 

Mail to  info[at]transanatolie.com with questions or comments about this web site.

 

Copyright © 1997 TransAnatolie. All rights reserved.
Last modified: 2023-10-28
 
Explore the Worlds of Ancient Anatolia and Modern Turkey by TransAnatolie Tour: Ancient Anatolia Explorer, Asia Minor Explorer, Turkey Explorer; Cultural Tour Operator, Biblical Tour Operator, Turkish Destinations, Cultural Tours to Turkey, Biblical Tours to Turkey, Health and Cultural Tours to Turkey, Thermal, Thalasso Holidays in Turkey,  Archaeological Tours to Turkey, Historical Tours to Turkey, Cultural Heritage Tours to Turkey, Cultural Tours to Turkey, Hobby Eco and Nature Tours Holidays to Turkey,  Beach and Plateau Holidays in Tuirkey, Anatolian Civilizations, Ancient Cultural Museums in Turkey, Top Turkish Museums, Museums in Turkey, Anatolian Civilizations Museum, Istanbul Archeological Museum, Ephesus Museum, Mevlana Museum, Topkapi Museum, Museum of Topkapi Palace, Turkish Cities, Turkish Destinations, Ancient Cities in Turkey, Ancient Anatolian Cities, Turkey in Brief, Turkish Culture, Turks, Turkish Language, Turkish Philosophers....Circuits culturels en Turquie, Excurcions en Turquie, Vacances en Turquie, Circuits de Culture en Turquie, Circuits de Croyance en Turquie, Turquie, Villes Antiques en Turquie, Musees en Turquie, Empires Turcs, Revolution de Mustafa Kemal Ataturk, Turquie d'Ataturk, Culturele Tours in Turkije, Rondreizen in Turkije, Reizen naar Turkije, Culturele Rondreizen naar Turkije, Vakanties in Turkije, Groepsreizen naar Turkije, Turkije, Turkse  Geschiedenis, Geschiedenis van Turkije, Oude Steden in Turkije, Oude Beschavingen, Oude Anatolische Beschavingen, Turkse Steden, Turkse Musea, Musea in Turkije, Turkse Steden, Overzicht van Turkije, Turkije in het Kort, Turks, Turkse Taal, Turkse Gescheidenis, Osmaanse Rijk, Ottamaanse Rijk, Gezondheid Tours Vakanties in Turkije, Geloof Tours in Turkije, Culturele Tour Operator, Turkije Specialist